bannerannonse

#CECIMO styrker dialogen med beslutningstakere med opprettelse av nye tilsetningsstoffer

| Desember 6, 2018

CECIMO har opprettet en ny Additive Manufacturing (AM) komité. Den nye komiteen vil være den viktigste plattformen for å diskutere EUs politiske utfordringer og muligheter innen AM. Med denne handlingen har CECIMOs generalforsamling formalisert foreningens posisjon som European Association for hele verdikjeden til AM Industry i Europa.

Utvalget vil fungere som en paraply for alle CECIMOs nåværende aktiviteter - teknisk, statistisk, økonomisk, forretningsmessig og kommunikasjon - som stemmen til additivproduksjonsteknologier på europeisk nivå.

"Fremtiden for europeisk industri ligger i industrialisering av innovative teknologier, for eksempel tilsetningsstoffer. Med opprettelsen av denne komiteen tillater vi alle AM-bedrifter å snakke med en enkelt, autoritativ og ekspert stemme i EU-emner som påvirker deres konkurranseevne, innovasjon og vekst, sier nyutnevnt CECIMO AM-komiteens leder Stewart Lane, konsernsjef i Renishaw plc .

Utvalget vil stole på mer enn 350 AM organisasjoner med ledende kompetanse som spenner over 15 nasjonale foreninger representert av CECIMO på europeisk nivå. "AM går raskt fra prototyping til seriell produksjon i en rekke sektorer. Vi er i ferd med å se teknologiens industrielle opptak i Europa. Nå er det mer enn noensinne viktig å sikre en permanent, ekspertdrevet dialog med EU-beslutningstakere for å skape et blomstrende økosystem for AM. Vår forening har vært i forkant av denne innsatsen i svært lang tid. Med denne komiteen fornyer vi vår dedikasjon til dette målet, sier CECIMOs generaldirektør Filip Geerts.

Den nye AM-komiteen vil fokusere på brede emner som er avgjørende for industrialiseringen av AM i Europa, for eksempel det rette EU-regelverket, arbeidskraftutvikling, handel og AM-relatert statistikk. Det vil også bygge på arbeidet i den eksisterende AM-arbeidsgruppen, hvor CECIMO-medlemmer utpeker bestemte politiske og forretningsmessige fag for å utveksle synspunkter og foreslå vanlige skritt. han

For mer informasjon, se nettsted eller kontakt Vincenzo Renda. Du kan også se og del denne korte videoen, med CECIMOs generaldirektør Filip Geerts, som forklarer deres aktiviteter og det nye Additive Manufacturing Committee.

Aved CECIMO

CECIMO er European Association of Machine Tool Industries og relaterte Manufacturing Technologies. Det representerer 15 nasjonale foreninger for Additive Manufacturing (AM) teknologi over hele Europa. Gjennom medlemsland på tvers av kontinentet representerer CECIMO 350 ledende AM-selskaper, med medlemmer som spiller en betydelig rolle i en rekke kritiske deler av AM-verdikjeden - fra tilførsel av alle forskjellige typer råvarer for tilsetningsstoffer og utvikling av programvare, til maskinproduksjon og etterbehandling. CECIMO ønsker å gå videre med denne viktige nye teknologien.

kommentarer

Facebook kommentarer

Tags: , , ,

Kategori: En forsiden, EU

Kommentarer er stengt.