Russland
Best in class-kampanjer over hele regionen og visjonærene som endrer kommunikasjonsbransjen
Eventiada IPRA GWA 2021-vinnere annonsert
Listen over vinnerne av den største kommunikasjonsprisen i Øst-Europa, Russland, CIS og Sentral-Asia, Eventiada IPRA GWA, en regional partner til IPRA Golden World Award, en global konkurranse holdt siden 1990 av International Public Relations Association (IPRA) , publiseres den 11th tid. I 2020 sluttet Eventiada IPRA GWA seg til IPRA Golden World Awards for å støtte FNs bærekraftsmål.
I år har prisen samlet de største multinasjonale og nasjonale selskapene, globale og lokale frivillige organisasjoner, myndigheter, nettverk og uavhengige byråer og den kreative ungdommen fra 15 land: Armenia, Hviterussland, Bulgaria, Kroatia, Estland, Ungarn, Kasakhstan, Latvia, Litauen , Polen, Russland, Romania, Serbia, Tadsjikistan og Tyrkia. Vinnerne ble valgt ut av en internasjonal jury bestående av 35 nasjonale foreninger fra 17 land.
Alexey Safronov, Eventiada IPRA GWA-president, Elefante Porter Novelli (Orta Communications Group) president: «I dag feirer vi de beste kampanjene i klassen i hele regionen og visjonærene som forandrer bransjen. Nøkkelen til effektiv kommunikasjon er søket etter de beste plattformene for å bygge dialog mellom bedrifter, myndigheter og samfunn. Bærekraftig utvikling, ESG og sosiale verdier har vært disse plattformene i 2021, noe årets vinnerkampanjer viser. Når vi ser inn i fremtiden, ser vi nye trender, nye plattformer for å fremme denne dialogen, nye relasjoner som vil tjene i den nye verdenen vi alle går inn i. Hos Eventiada IPRA GWA er vi opptatt av å belønne og feire de beste ideene og beste praksisene i hele regionen».
Elena Fadeeva, Eventiada IPRA GWA-formann, FleishmanHillard Vanguard-president: “I år har vi et rekordantall deltakende land – 15 totalt – som dekker 12 tidssoner og en samlet over 20 % økning av påmeldinger. Prisen forener ikke bare regioner, men også generasjoner, og merker i tillegg til arbeidet fra etablerte ledere og fagfolk, utrolig kreative og utmerkede kampanjer av ungdom, studenter og til og med tenåringer. Det er virkelig spennende å se hvordan trender og tanker utvikler seg på tvers av land og ulike aldersgrupper. Gratulerer til alle vinnere og finalister, det er flott å se visjonen som driver innovasjon, kreativitet og resultater”.
Eventiada IPRA GWA er organisert siden 2011 av Orta Communications Group og International Public Relations Association (IPRA). Det støttes av APRA (Aserbajdsjan), APRA (Armenia), AKKK (Hviterussland), Baku School of PR, BAPRA (Bulgaria), HUOJ (Kroatia), EPRA (Estland), IPR (Hviterussland), NASO (Kasakhstan), MTL (Finland), MPRSZ (Ungarn), LASAP (Latvia), PRSS (Slovenia), PSPR (Polen), ARRP (Romania), DSOJ (Serbia), IDA (Tyrkia), TUHHID (Tyrkia). I Russland er Eventiada IPRA GWA støttet av Association of managers (AM), Lomonosov Moscow State University, RAEC, AKAR, AKMR, AKOS, RASO, RAPR, PRCA Russland, ARDA, RBEN, ABKR, RAMU.
Vinnere av Eventiada IPRA GWA 2021:
BÆREKRAFTIG UTVIKLING MÅL BIDRAG GRAND PRIX
- Hopp over 2020, steg inn i fremtiden – Arbeid i Estland, Enterprise Estland/META Advisory (Estland)
IPRA SPESIALPRIS
- Kan du se musikken? Rebranding av FLCO – Franz Liszt Chamber Orchestra/FleishmanHillard Café (Ungarn)
GRAND PRIX:
- Federal Educational Marathon "New Knowledge" - russisk "Znanie" Society/ Mikhailov and Partners/Business Dialogue (Russland)
PERSONKATEGORIER
PR Visjonær
- Philip Shepard, generalsekretær, International PR Association, IPRA (UK)
For bidrag til industrien
- Alexander Dybal, medlem av styret, visedirektør for kommunikasjon ved Gazprom Neft (Russland)
Årets kommunikasjonssjef
- Andrey Kirpichnikov, sjef for pressekontoret, Interros (Russland)
ENESTÅENDE KAMPANJER SOM STØTTER FN BÆREKRAFTIG UTVIKLINGSMÅL KATEGORIPRISER
Beste kampanje som støtter sunne liv og fremmer velvære for alle i alle aldre
Vinner:
- Telekom — #DigitalHelse for eldre pårørende! – Uniomedia Communications (Ungarn)
finalistene:
- 14 er ikke OK – Estonian Sexual Health Association (Eesti Seksuaaltervise Liit)/Optimist (Estland)
- BASF Start-up Science – BASF/Pressekontoret (Serbia)
Beste kampanje som støtter inkluderende og rettferdig kvalitetsutdanning og fremmer livslang læringsmuligheter for alle
Vinner:
- Federal Educational Marathon "New Knowledge" - russisk "Znanie" Society/ Mikhailov and Partners/Business Dialogue (Russland)
finalistene:
- School of Life med Google på YouTube Russland – Google Russland/Ketchum (Russland)
- Cayspace Promotion Campaign – UNESCO/Action Global Communications Kasakhstan (Kasakhstan)
- Online Academy of Domestic Tourism – "Kazakh Tourism" National Company" / Red Point Kazakhstan (Kasakhstan)
Beste kampanje for likestilling og empowerment for alle kvinner og jenter
Vinner:
- Det finnes et yrke – kvinnelige lokførere! – Moskva Metro (Russland)
Finalist:
- International STEM+E Forum og STEM+E for Girls Award – Salym Petroleum/Salym Petroleum Development (Russland)
Beste kampanje som støtter byene til å være inkluderende, trygge, robuste og bærekraftige
Vinner:
- #RebornCities – Iulius Company/Rogalski Damaschin Public Relations (Romania)
Finalist:
- Trash Art 2020 Festival – Riviera Mall/RIM Communications Agency (Russland)
Beste kampanje som støtter bevaring og bærekraftig bruk av hav, hav og marine ressurser
Vinner:
- "Våre byer er vakre når de er rene" - Unilever-CIF/Sobraz (Tyrkia)
finalistene:
- Et vitenskapelig forskningsinitiativ "Narwhal" – Gazprom Neft/PromoAge (Russland)
- Popularisering av miljøinitiativer fra Rosneft-selskapet - Rosneft/“Glavniy Sovetnik” Communications Agency (Russland)
Beste kampanje som støtter fremme av inkluderende og bærekraftig økonomisk vekst, sysselsetting og anstendig arbeid for alle
Vinner:
- Digital Nornickel – Nornickel (Russland)
finalistene:
- Industrielle blokker: hvordan lage "attraksjonspunkter" fra de tidligere industrisonene - Komplekset for økonomisk politikk og eiendoms- og landforhold i byen Moskva (Russland)
- Inkluderende barista i А1 – А1/ARS Communications (Hviterussland)
Beste kampanje som støtter hastetiltak for å bekjempe klimaendringer og dens virkninger
Vinner:
- Tehetsz méh többet! Vær løsningen! – Takarékbank/Pressinform (Ungarn)
Finalist:
- "25 hektar". Initiativ for å rehabilitere "klodens lunger" - "The World Around You" Siberian Wellness Charitable Foundation (Russland)
Beste kampanje som støtter byggingen av robust infrastruktur, fremmer bærekraftig industrialisering og fremmer innovasjon
Vinner:
- Kjærlighet er olje du trenger - Lukoil (Russland)
finalistene:
- Gult klistremerke som redder folks liv – PKP Polskie Linie Kolejowe/Partner of Promotion (Polen)
- 5G Trendsetter: kompleks forklart i enkle ord for forbrukerne – Realme (Russland)
Beste kampanje som støtter bærekraftig forvaltning av skog, kamp mot ørkenspredning, stans og reversering av landforringelse, stans av tap av biologisk mangfold
Vinner:
- Begynn med deg selv – «Komsomolskaya Pravda» Publishing House (Russland)
finalistene:
- Memory Garden – «Volunteers of Victory»/«United Partners» Communications Bureau (Russland)
- Segezha Group-gjenplanting og støtte for biologisk mangfold – Segezha Group (Russland)
Beste kampanje som støtter bærekraftig forbruk og produksjonsmønstre
Vinner:
- Innovasjoner til felles beste – Interros (Russland)
finalistene:
- Heineken – Håper på en bedre fremtid – Uniomedia Communications (Ungarn)
- PrzyGotujmy lepszy świat (To betydninger: La oss lage mat/lage en bedre verden) – Knorr/Made in PR (Polen)
- Farvel, plastpose! Økoutfordring for avvisning av plastposer (Poka, Paket) – Tinkoff (Russland)
- Kampanje for å redusere vannforbruket i Moskva – Moskva avdeling for informasjonsteknologi (Russland)
Beste kampanje som støtter revitaliseringen av det globale partnerskapet for bærekraftig utvikling
Vinner:
- iHerb-distribusjon i pandemier – iHerb (Russland)
Finalist:
- Innovasjoner til felles beste – Interros (Russland)
ESG-KATEGORIER
Beste økologikampanje og ESG (miljø)
Vinner:
- Tide Laundry – P&G (Russland)
finalistene:
- National ECO race – PI Deposit System Administrator (USAD)/UAB Fabula ir partneriai (Litauen)
- A1 blir grønn: ecostream – A1/ ARS Communications (Hviterussland)
Samfunnsengasjement og ESG (sosial)
vinnere:
- Money Bistro – Raiffeisen Bank/Rogalski Damaschin PR-byrå (Romania)
- #PutThatMaskOn Flashmob – Institutt for entreprenørskap og innovativ utvikling av byen Moskva / Adworm Communications Agency (Russland)
finalistene:
- Helsedager i hovedstaden – Moskva helsedepartement (Russland)
- Sosial kampanje "Oppmerksomhet på veien" - Hoveddirektoratet for trafikksikkerhet i Russlands innenriksdepartement / Trafikksikkerhet Russland (Russland)
Beste endringsledelse-kampanje og ESG (Governance)
Vinner:
- Telegramkanal til Transportdepartementet – Avdelingen for transport og veiinfrastrukturutvikling i Moskva (Russland)
finalistene:
- Miljøutdanning: den digitale veien – Coca-Cola i Russland (Russland)
- Dagsykehus 2.0 – Forskningsinstitutt for helsevesen og medisinsk ledelse ved Moskvas helseavdeling (Russland)
REGIONALE KATEGORIER
Beste kampanje i Sentral-Europa
Vinner:
- Første alkohol som reddet liv – Medisept/Partner of Promotion (Polen)
Finalist:
- Old Dogs, New Tricks – et banebrytende digitalt PR-initiativ – Jófogás/Lounge Group (Ungarn)
Beste kampanje i Øst-Europa
Vinner:
- 100 timer med А1 – А1/ ARS Communications/Eventum Globo (Hviterussland)
finalistene:
- Tehetsz méh többet! Vær løsningen! – Takarékbank/Pressinform (Ungarn)
- Veldedighetsinitiativ «Kind Library» – OZ.by (Hviterussland)
- "The 9th of March" nettmagasin - "The 9th of March" nettmagasin (Russland)
Beste kampanje i Nord-Europa
Vinner:
- Alle figurer er vakre – PI-innskuddssystemadministrator (USAD)/UAB Fabula ir partneriai (Litauen)
finalistene:
- 14 er ikke OK – Estonian Sexual Health Association (Eesti Seksuaaltervise Liit)/Optimist (Estland)
- National ECO race – PI Deposit System Administrator (USAD)/UAB Fabula ir partneriai (Litauen)
Beste kampanje i Sør-Europa
Vinner:
- BASF Start-up Science – BASF/Pressekontoret (Serbia)
Finalist:
- Nadir-X – Gen Pharmaceuticals/Dilan Baransel Communication Consultancy (Tyrkia)
Beste kampanje i Sentral-Asia
Vinner:
- «Megafon Peak» – TT Mobile (Tadsjikistan)
Finalist:
- Kampanje for Cayspace – UNESCO/Action Global Communications Kasakhstan (Kasakhstan)
Beste kampanje i Vest-Asia
Vinner:
- Lukoil går på planeten - Lukoil (Russland)
Finalist:
- STEMME! – Armenian PR Association (Armenia)
PRAKTISKE OMRÅDER
Beste omdømmestyring
Vinner:
- Lanserer en masse FMCG-merke med et smell! – Dzintars/Golin Riga (Latvia)
finalistene:
- Orgachim 120 år — feirer farger! – Orgachim JSC/Hub Ahead (Bulgaria)
- Tinkoff – tredje bank i landet etter antall aktive kunder – Tinkoff (Russland)
- Hendene opp, eller hvordan vi økte tilliten til atomkraftverket i Kursk – Rosenergoatom (Russland)
- Telegramkanal til Transportdepartementet – Avdelingen for transport og veiinfrastrukturutvikling i Moskva (Russland)
Beste institusjonelle bilde
vinnere:
- Kan du se musikken? Rebranding av FLCO – Franz Liszt Chamber Orchestra/FleishmanHillard Café (Ungarn)
- "Kom i uniform/kom i form!" – Latviske nasjonale væpnede styrker/Golin Riga (Latvia)
finalistene:
- Presentasjon av en enhetlig 2020-rapport fra Metalloinvest "Evolution of Modern Metallurgy" i konferanseformat om ESG – Metalloinvest (Russland)
- Pickle tomater, ikke forretningsideer! – Investerings- og utviklingsbyrået i Latvia/Golin Riga (Latvia)
- "YouSearched" - nettmagasin for VSK Insurance om å løse livsproblemer uten erfaring eller spesialist - VSK Insurance (Russland)
Beste problemhåndtering
Vinner:
- #DONTBELIEVE – Avon (Russland)
Finalist:
- MoneyMasters — The future of Voluntary Funds – Association of Voluntary Funds Ungarn/FleishmanHillard Café (Ungarn)
Beste krisehåndtering
Vinner:
- "Krasjespill". Interaktiv simulator for å trene krisesituasjoner – Rosenergoatom (Russland)
Finalist:
- Første alkohol som reddet liv – Medisept/Partner of Promotion (Polen)
Beste Executive Communications
Vinner:
- Sesong av matlagingsshowet "Forbereder for det nye året SAMMEN" – Perekrestok (X5 Group) (Russland)
Finalist:
- Cisco Partner Day Conference – Cisco/Stem Agency (Russland)
Beste samfunnsforhold
Vinner:
- Kampanjer som støtter vaksinasjon: "Du kan ikke bli syk, bli vaksinert!" – Home Credit and Finance Bank (Russland)
finalistene:
- Kulas inn i lyset (Cule in lumina) – CEZ Group i Romania/Rogalski Damaschin Public Relations (Romania)
- Videomottak av innbyggere av avdelingsledere - Statens inspeksjonskontor for tilsyn med eiendomsbruk i Moskva (Russland)
Beste sosiale kampanje
vinnere:
- Whiskas og stamtavlekonkurranse Hund eller katt? – Mars/Repute (Latvia)
- Experts Hub Kasakhstan – Experts Hub Kasakhstan/Red Point Kasakhstan (Kasakhstan)
finalistene:
- Real Kids «ADAPTED» Adaptive treninger for barn med nedsatt funksjonsevne – Senter for tilpasning og fysisk utvikling av barn med funksjonshemninger (Russland)
- «Just kids» Informasjonskampanje som støtter barn med nedsatt funksjonsevne og deres familier – FNs barnefond i Hviterussland/GBS Communications Company (Hviterussland)
- "Lykkelig ny venn!" – СТС Love (Russland)
- Mos.ru veldedighetstjeneste – Moskva avdeling for informasjonsteknologi (Russland)
Beste offentlige kampanje
Vinner:
- Pavilions of Health – Moskva sosialt utviklingskompleks (Russland)
finalistene:
- Gult klistremerke som redder folks liv – PKP Polskie Linie Kolejowe/Partner of Promotion (Polen)
- Veldedighetsinitiativet «Boxes of Bravery» – OZ.by (Hviterussland) (Hviterussland)
- Reisen rundt vårt elskede Litauen – Europaparlamentets kontaktkontor i Litauen/UAB Fabula ir partneriai (Litauen)
- International STEM+E Forum og STEM+E for Girls Award – Salym Petroleum/Salym Petroleum Development (Russland)
Beste NCO-kampanje og sosialt gode
Vinner:
- Nadir-X – Gen Pharmaceuticals/Dilan Baransel Communication Consultancy (Tyrkia)
finalistene:
- "The 9th of March" nettmagasin - "The 9th of March" nettmagasin (Russland)
- "Samostroy.net" chat-bot – Statens inspeksjonskontor for tilsyn med eiendomsbruk i Moskva (Russland)
Beste frivillighetskampanje
Vinner:
- «Kreft er redd for de modige: Sørg for at du er frisk! (sammen med «Health» National Project) – LG Electronics/AGT Communications (Russland)
Finalist:
- Patroneringsprosjekt av "Servier" farmasøytisk selskap "Your chance" (i samarbeid med veldedige stiftelsen "Arithmetic of Good" med støtte fra den internasjonale stiftelsen «Mécénat Servier» – Servier (Russland)
Beste medarbeiderkommunikasjon
Vinner:
- Intern produktlanseringskampanje for Takhzyro-medisin – Takeda Pharmaceuticals Kroatia/Pragma komunikacije (Kroatia)
finalistene:
- Rommaraton av kompetanse – Sberbank/PR-Consulta (Russland)
- Hvordan vi setter opp et kommunikasjonssystem med regionene ved VTB Bank ved hjelp av ambassadører – VTB Bank/Comunica (Russland)
- Orgachim 120 år – feirer farger! - Orgachim JSC/Hub Ahead (Bulgaria)
Beste HR-kampanje i turbulente tider
Vinner:
- Hopp over 2020, Step into the Future – Arbeid i Estland, Enterprise Estland/META Advisory (Estland)
finalistene:
- Stemmer som helbreder – Kalcex/Golin Riga (Latvia)
- Kampanjer som støtter vaksinasjon: "Du kan ikke bli syk, bli vaksinert!" – Home Credit and Finance Bank (Russland)
Beste integrerte kampanje
Vinner:
- Samsung-kampanje i TikTok #RakhimFilmOnGalaxy – Samsung Russland (Russland)
finalistene:
- 15 år til Skolkovo Management School. En dag om trender i nåtiden og fremtiden – Moscow School of Management SKOLKOVO (Russland)
- Kommunikasjonsstøtte for World Programming Championship Final ICPC – Autonom non-profit organisasjon for utvikling av internasjonale initiativ "Digital Transformation"/Interium Digital Agency (Russland)
Beste markedsføring til menn
Vinner:
- WoT Old Spice Tournament – P&G (Russland)
Finalist:
- Hviterusslandsmesterskap på World of Tanks Blitz - A1/ARS Communications/Eventum Globo (Hviterussland)
Beste markedsføring for kvinner
Vinner:
- Barbie hedrer den kvinnelige kosmonauten - Mattel (Russland)
finalistene:
- Dove #ShowUs 2020 – Unilever/Initiative (Russland)
- Å være mamma med Pampers – P&G (Russland)
Beste markedsføring til ungdom
Vinner:
- Head&Shoulders «Anti-mobbekampanje: vi kan håndtere det» – P&G (Russland)
finalistene:
- Rexonas fantastiske IGTV-serie for tenåringer – Unilever/Initiative (Russland)
- Levi's® Music Project – Levi's/RSVP Agency (Russland)
Beste kulturkampanje
Vinner:
- Forelsket i kunst – Gazprom Pererabotka (Russland)
finalistene:
- Oppdag ikke-turistiske byer med DiDi Cityguide – DiDi/Grayling (Russland)
- European Film Festival Online – Delegasjon fra Den europeiske union i Russland/4D Communication Agency (Russland)
Beste ikke-finansielle/bærekraftsrapport
Vinner:
- Presentasjon av en enhetlig 2020-rapport fra Metalloinvest "Evolution of Modern Metallurgy" i konferanseformat om ESG – Metalloinvest (Russland)
Beste bedriftsmedier
Vinner:
- Mikhailov and Partners ESG-digest – Mikhailov and Partners (Russland)
Finalist:
- HMS for sine egne. Utvikling av et medienettverk for internkommunikasjon ved HMS-universitetet – HMS-universitetet (Russland)
Beste bedriftsfilm/video
Vinner:
- "Exploding the Horizons of Eternity" - dokumentar på 90th jubileet for Magnitogorsk Iron and Steel Works produksjon – Magnitogorsk Iron and Steel Works (Russland)
finalistene:
- Hayat Holding Corporate Movie: The World Means To Us – Hayat Holding (Tyrkia)
- Orgachim 120 år — feirer farger! – Orgachim JSC/Hub Ahead (Bulgaria)
Beste utstilling
Vinner:
- "Neonatolog. First Doctor” utstilling – Fields4e PR (Russland)
Finalist:
- Utstillingspaviljongen "Smart City" - Moskva avdeling for informasjonsteknologi/markedsgruppe (Russland)
Beste forskning og planlegging
Vinner:
- Kompleks sosiologisk analyse av slagproblemer – Russian Public Opinion Research Center (VTsIOM) (Russland)
Finalist:
- Pandemic Pulse – Tinkoff CoronaIndex analytisk prosjekt – Tinkoff (Russland)
Beste måling og evaluering
Vinner:
- Rospotrebnadzor i ny kommunikasjonsvirkelighet for pandemier – Den russiske føderale tjenesten for overvåking av forbrukerrettigheter og menneskelig velvære (Rospotrebnadzor)/PR News (Russland)
Finalist:
- PR-nyheter for Samsung Electronics Rus Company - Samsung Electronics Rus Company/ PR News (Russland)
SPESIELLE nominasjoner
Beste innovative kampanje
vinnere:
- Protector Oleg – Tinkoff (Russland)
- Å være mamma med Pampers – P&G (Russland)
Finalist:
- L-Charge – L-Charge/Fields4e PR (Russland)
Årets lansering
Vinner:
- Segezha Group IPO – Segezha Group (Russland)
finalistene:
- Lanserer en masse FMCG-merke med et smell! – Dzintars/Golin Riga (Latvia)
- Digital Campus ved Skolkovo Business School – Moscow School of Management SKOLKOVO (Russland)
- RusHydro Touristic Brand – RusHydro/Market Group (Russland)
- Protector Oleg – Tinkoff (Russland)
- Armani / Casa Moscow Residences: Birth of a Legend – Vos'hod/PR Inc. (Russland)
Beste internasjonale kampanje
Vinner:
- Nyheter Photo Awards. Overvinne COVID – Russian Information Agency TASS (Russland)
finalistene:
- SputnikPro - "Rossiya Segodnya" mediegruppe (Russland)
- Globale Talenter Digital. Sustainable Edition – Artifact (Russland)
Beste kampanje som oppfyller internasjonale standarder
Vinner:
- Kommunikasjonsstøtte til vaksinasjonskampanje – Nornickel (Russland)
Finalist:
- Hopp over 2020, gå inn i fremtiden – Arbeid i Estland, Enterprise Estland/META Advisory (Estland)
Beste kampanje for å fremme ideelle organisasjoner
Vinner:
- #DRINKDONTDRIVE. Ansvarlig ølforbruksuke – Beer Association/PR Inc. (Russland)
finalistene:
- "Kom i uniform/kom i form!" – Latviske nasjonale væpnede styrker/Golin Riga (Latvia)
- Memory Garden – «Volunteers of Victory»/«United Partners» Communications Bureau (Russland)
Beste kampanje fra media
Vinner:
- RIA News Telegram Channel. Vi forteller om det vi selv ser – "Rossiya Segodnya" Media Group (Russland)
Finalist:
- Telegramkanal til Transportdepartementet – Avdelingen for transport og veiinfrastrukturutvikling i Moskva (Russland)
BIDRAG TIL KOMMUNIKASJONSBRANSJEKATEGORIER
Beste kampanje for PR-industrien
Vinner:
- Old Dogs, New Tricks – et banebrytende digitalt PR-initiativ – Jófogás/ Lounge Group (Ungarn)
Finalist:
- Mikhailov and Partners ESG-digest – “Mikhailov and Partners” (Russland)
Beste kampanje av Professional Association
Vinner:
- Kampanje for ungdomsarbeid "InWork" ("VRabote") - Association of Students and Student Communities of Moskva (Russland)
finalistene:
- Business Ethics: The Ascent – Russian Business Ethics Network (Russland)
- STEMME! – Armenian PR Association (Armenia)
Beste kampanje for å fremme bildet av kommunikasjon
Vinner:
- Dove #ShowUs 2020 – Unilever/Initiative (Russland)
Finalist:
- SMALL Agencies Hub – HINT/SMALL Agencies Hub (Russland)
UNGDOMSKAMPANJER
Årets student
Vinner:
- Tsvetana Filenko, Russian State University im. AN Kosygina (Technologies.Design.Art) Initiativ for Foundations to Help Homeless Animals Russland)
finalistene:
- Daria Zharikova, medisinsk frivillig ved Moscow Regional Medical College N5 (Russland)
- Ekaterina Zagumennova, Moscow State Social University, All-Russian Education Festival of Short Documentary Films "Crystal Prism" (Russland)
- Anastasia Mudrevskaya, St Petersburg University (Russland)
- Anastasia Konovalova, Lomonosov Moscow State University (Russland)
Årets lag
Vinner:
- Frivilligkorps "#WeareTogether" (#MyVmeste) - Teamet til ungdomssenteret "GOR.COM 35" (Russland)
finalistene:
- Russisk studentfestival for sosiale kampanjer "Medieklasse" - Moskva statlige kunst- og kulturuniversitet (Russland)
- Ungdomsråd ved Moscow Department of Health (Russland)
- CosmosMedia for Museum of Cosmonautics – Museum of Cosmonautics/Communication School for Youth HSE University (Russland)
Årets elev
Vinner:
- Danila Khvatov, "Gymnasium №1", Borisoglebsk (Russland)
Finalist:
- Anastasia Iskanyarova, Magnitogorsk City Multidisciplinary Lyceum ved MSTU im. GI Nosova (Russland)
Beste ungdomskampanje
Vinner:
- #Digitale pensjonister – State University of Management (Russland)
finalistene:
- Alumni League – Social Services Center House of Mercy (Russland)
- "Fabelaktig kart over Udmurtia" i Sarapul - Sarapul historiske arkitektur- og kunstmuseum-reservat (Russland)
- Ta det rett – HMS-universitetet (Russland)
- Fake-Ikke Fake: Tenk kritisk! – Federation of Youth Clubs of Armenia (Armenia)
Beste ungdomskampanje for å fremme bærekraftige utviklingsmål
Vinner:
- Kommunal kampanje "Plastic Zero" - Teamet til ungdomssenteret "GOR.COM 35" (Russland)
finalistene:
- m.Gen – en digital tjeneste for personalisering av genetiske testtjenester – State University of Management (Russland)
- «Kvinner i teknologi. Kvalitetssikring» – Ungdomssamfunnet «PROSTO» (Russland)
- International Festival of Social Advertising LIME (Russland)
Del denne artikkelen:
-
Grønn avtale5 dager siden
Varmepumper avgjørende for grønn omstilling for stål og annen industri
-
bilkjøring3 dager siden
Fiat 500 vs. Mini Cooper: En detaljert sammenligning
-
Horizon Europe3 dager siden
Swansea-akademikere tildelte €480,000 XNUMX Horizon Europe-stipend for å støtte nytt forsknings- og innovasjonsprosjekt
-
livsstil3 dager siden
Transforming Your Living Room: A Glimt into the Future of Entertainment Tech